home

on-line WYSTAWA FOTOGRAFII z lat 1979-89
W 25. ROCZNICĘ POWSTANIA SOLIDARNOŚCI

 
 
 
 
 

Ten banerek dla twojej strony
[ściągnij stąd]

ZOBACZ strony:

STAN WOJENNY

   
wybory1.jpg   wybory2.jpg   wybory3.jpg
Czas wejścia, ale nieostry... data: 13 pazdziernik 1985   Sprawdzenie: dowód, lista obecności...   Kreślenie i komentarz: "głosowanie pod groźbą wymeldowania"
 
 
wybory4.jpg   wybory5.jpg
Kreślenie i komentarz: "głosowanie pod groźbą wymeldowania"   Głosowanie nieważne ale do ważnego kosza...
 
 
Co to za historia z tym głosowaniem?

Byłem zameldowany u rodziny, on płk LWP, komisarz wojenny. I dali mu znać, że ma takie coś zameldowane w swoim wojskowym domu (mieszkalismy naturalnie w wynajmowanym mieszkaniu), co nie chodzi na jakiekolwiek wybory. Więc mi kazał głosować pod groźbą wymeldowania. Nie mogłem sobie na to pozwolić - a zrobiłby to z pewnością - miałem tam dobrą średnią osobo/metr a był to decydujący okres starania się o mieszkanie.

Więc poszedłem. Małego Pentaxa cały czas trzymałem przed sobą jak kamerę. I cyk, cyk... Chciałem aby mnie zdjęli tam za to głosowanie, ale czegoś tak wykonanego bezczelnie nie było chyba w instrukcji. Zszokowana komisja pytająco spoglądała na jednego smutnego co siedział na uboczu, a on nic. Zawiedziony, że mnie nie zabrali, spisali chociaż (i tak wiedzieli kto, lista), wysłałem potem zdjęcia panu płk z odpowiednim komentarzem. Nigdy bym czegoś tak szalonego bez jego "namowy" nie zrobił...
kontakty do autorów | od autora strony | w PRL głosowałem raz | dla mediów